7 Temmuz 2017 Cuma

Eyelinersiz Yaşayamam Diyenler

Genç kız olma yolundayken heveslendiğim her şeye dikkat kesilirdim. Yazlı ve görsel basında sürekli bilinçaltımıza kadınların güzel kalması ile ilgili tüyolar yerleşirdi.  Dikkatimi en çok kozmetikler çekerdi. Makyaj yapmadan önceki resim ile sonra ki resimler arasında ki farkları görünce hayretler içerisinde kalırdım.  Sonra bizim yerli ünlüleri makyajlarını takip ederdim. Özellikle göz makyaları benim çok dikkatimi çekerdi.

Ünlü tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi’nin gözleri beni hep etkilemişti.  Bir kere bile gözlerini makyajsız görmemiştim. Aradan yıllar geçti hala gözlerindeki makyaj beni etkiler, son zamanlarda oyuncu Zerrin Tekindor’da benim nazarımdan kaçmayan ünlüler arasında. Sanırım bunun nedeni  gözümde eyeliner olmadığında kendimi makyaj yapmamış saymam.


Yıllarca eyeliner kullandım. Birçok marka denedim. Bazılarından memnun kaldım. Bazılarına bir daha dönüp bakmadım Geçenlerde güzellik uzmanı olan bir arkadaşımla konuştum. Ona ben eyeliner’siz yapamayanlar danım ne önerirsin diye sordum.  Bana “eyeliner kalıcı makyajı yapabiliriz ancak uzun soluklu aynı görüntü seni yorar, değiştirmek istediğinde sıkıntı yaşayabilirsin, bence kendini bu bağlamda özgür bırakmalısın” dedi. Düşündüm haklı ben her zaman aynı renk eyeliner kullanmıyorum. Sonra bana ucu keçeli ve bir sürü renk seçeneği olan bir marka önerdi. Fiyatına baktım. Çok uygun üstelik renk tonlamaları da gayet güzel. Ve her şeyden önemlisi  parfüm, silikon ve paraben içermemesi.  Üstelik daha önce birçok kozmetiğini güvenle kullandığım bu marka dan hep memnun kaldım. Özellikle bir parfümü benim vazgeçilmezim oldu. Arkadaşımın tavsiyesi olan Yves Rocher'nin keçe uçlu yeni eyeliner mağaza stantlarında yerini almış beni bekliyordu.  Birçok yerde şubesi ve avmlerde rahatlıkla bulabileceğimiz mağazanın yolunu tuttum. Size de olur mu ? yeni bir şey alırken ben hep heyecanlanırım. 


Eskiden eyeliner çekmeyi beceremezdim. Kusursuz bir şekilde çekilen bir eyeliner a hep imrenmişimdir. Şimdi teknoloji sayesinde göz şekline göre eyliner çekmek için apartları her yerde bulabilirsiniz. Pratik şeyler hep hoşuma gitmiştir. Zamanla el pratiklikte kazanıyor ve bir bakıyorsunuz aparata bile ihtiyacınız yok. Benim silahım gözlerim diyorsanız eyeliner çekmekten vazgeçmeyin.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder