23 Haziran 2017 Cuma

Yükselen Burcumuz Karakterimizin Hammaddesi


Bir kaç gün önce okulda tanıştığım arkadaşım ile sohbet ederken burcunu sordum. Burcunun Aslan olduğunu söyleyince bende Aslan burcunun bildiğim olumlu ve olumsuz tüm özelliklerini saydım. Arkadaş da saymaya devam edince konu konuyu açtı ve biz sadece burçlar, yükselen burçlardan konuştuk.
Öncelikle internetten birlikte yükselen burç hesaplamayı araştırdık. Yükselen burcumuzun ne olduğunu öğrenmek için doğum günümüz ve doğum saatimizi doğru bilmemiz çok önemli. Çünkü ancak o şekilde yükselen burcumuzu ve özelliklerini öğrenebiliriz. Böylece burç ve yükselenburcumuzu doğru bir şekilde öğrenerek bizi biz yapan bilmediğimiz karakteristik özelliklerimizi hakkında keyifli bir şekilde bilgi sahibi oluruz. Bu hesaplamayı yükselen burç hesaplama sitelerinden kolaylıkla yapabiliriz. Ay, gün ve yıl olarak doğum tarihimizi, saat ve dakikayı, cinsiyetimizi belirterek hesaplatabiliriz. Yükselen burç karakteristik özelliklerimiz dışında kendimizi nasıl gördüğümüzü de belirttiği için hemen merak edip hesaplatamaya başladık. Arkadaşımın burcu Aslan yükselen burcu ise Yay çıktı. Aslan burcunun özellikleri arasında en dikkat çekeninin kendilerine olan müthiş özgüvenleri ile liderlik vasıflarıyla hemen herkesi yönetebilecek yetenekte olmaları geliyor. Oldukça enerjik, hareketli ve cana yakın olmaları bizim arkadaşımla çok kısa sürede kaynaşmamızın kanıtıydı aslında. Ayrıca burcu hakkında okuduğum dürüst ve iyimser yapıda olması gibi özelliklerde ona bundan sonra da güvenebileceğimi söyledi. Normal burcun yanı sıra bir de yükselen burcu öğrenmek gerekiyordu. Çünkü bu herkesin bilmediği ya da yanlış bilgi edindiği burcu aslında öz burcumuz kadar önemlidir. Yükselen burcu Yay olan arkadaşım ile yükselen burcu hakkında sohbet etmeye devam ettik. Burcunun özelliklerinin üstüne bir de güleryüzlü, iyi niyetli ve açık sözlü özellikleri de eklenince olumlu özellikler katlanmış oluyor. Zaten sezgileri ile hareket eden bir burca sahip olduğu için bir de yükselen burcunun özelliklerinden arasındayeni insanlar tanımak ve yeni yerler keşfetmek olması bu durumu katlıyor. Dostluğa önem veren sosyal bir insan olduğunu da benimle kolay iletişim kurmasından anladım. Konuşurken konuşurken konu normal olarak aşka gelince sohbetimiz daha da keyifli hale geldi. Açık sözlü bir yapıya sahip olduğu için içinden geldiği gibi konuşuyordu. Yalandan hiç hoşlanmadığını ve âşık olduğu kişinin kendisini sahiplenmesini istediğini açıkça söyledi. Rutin bir ilişki yerine kendi yapısı gibi her zaman heyecanlı, farklı, her an her şeyin olabileceği bir ilişkiden hoşlandığını ve istediğini anlattı. Özelliklerini birlikte araştırdığımız ve okuduğumuz için bunların açıklamasını duymak beni şaşırtmadı tabii. Burçların insanların yapısını, kişilik özelliklerini, dışarıdan bakıldığında nasıl göründüklerini ve farkında olmadan yaşamlarını bütün bunlara göre oluşturduklarını düşündüğümüzde, bunları duymak normal geldi bana. Çünkü ben burçların gücüne ve bizi biz yapan özellikleri genlerimiz dışında onların verdiğine inandığım ve de bildiğim için konuştuklarımız çok da sıra dışı şeyler değillerdi aslında.

Yükselen burçlar sosyal tarafımızı, bizi diğer insanlardan farklı kılan yeteneklerimizi belirlerken aynı zamanda fiziki görünüşümüzü, kendimize olan özgüvenimizin olup olmadığını ve hatta aşka olan inancımızı, nasıl bir aşk istediğimizi de belirler. İşte tam da bu yüzden kendimizin, özelliklerimizin farkına vardığımızdan itibaren burcumuzu ve yükselenimizi öğrenip bunların bilincinde olmamızda fayda var. Ayrıca anlaşamayan iki farklı burcu olan insanlar yükselen burçları ve tabii ki onların özellikleri sayesinde kendileri bile farkına varmadan çok iyi anlaşabilirler. Muhtemelen yükselenleri sayesinde enerjileri tutup bir ilişki kurabilirler. Gezegenlerin etkisi ile de zaman zaman insanlar üzerindeki etkileri değişen yükselen burçlarının genel özellikleri aynı kalır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder